Serdecznie zapraszamy na,

IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych, które zaplanowane jest tuż przed letnimi wakacjami, chcemy poświęcić dyskusji na temat, czy jesteśmy przygotowani na nowe otwarcie w turystyce w Krakowie.

Podczas ostatniego Forum, które odbyło się w grudniu 2019 roku zastanawialiśmy się jak poradzić sobie z problemami, które niósł ze sobą wzmożony ruch turystyczny. Rok 2021 stawia przed nami nowe wyzwania: sprawą kluczową staje się pytanie jak ma wyglądać turystyka w Krakowie po pandemii. Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028 stawia na rozwój turystyki zrównoważonej, przyjaznej dla miasta i na zachęcanie do przyjazdu do Krakowa turystów którzy się w tę wizję wpiszą.

Czy jednak Kraków jest przygotowany na ich przyjęcie i czy ma dla nich odpowiednią ofertę? Na te pytania postara się odpowiedzieć grono ekspertów reprezentujących różne grupy interesariuszy, zaś dyskusję poprzedzi prezentacja pokazująca jak tę kwestię widzą krakowscy przewodnicy.

Po przerwie zaprosimy do dyskusji o tym, jak obiekty muzealne i atrakcje turystyczne są przygotowane na lato i jesień 2021.

Będziemy rozmawiać nie tylko o ofercie poszczególnych instytucji, ale również o tym, jak w ciągle obowiązującym reżimie sanitarnym zapewnić turystom poczucie bezpieczeństwa i jak w tym względzie powinna układać się współpraca między gospodarzami obiektów, przewodnikami i touroperatorami. Będzie to niejako kontynuacja, ale na bardziej szczegółowym poziomie, panelu pierwszego.

Organizatorzy: Krakowska Izba Turystyki, Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie
Współorganizator: Urząd Miasta Krakowa

LINK DO REJESTRACJI UDZIAŁU
https://iv-forum-przewodnikow-17-06.konfeo.com/pl/groups

IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji T Turystycznych.

miejsce: 17 czerwca 2021 roku w godzinach 10.00-13.15 w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa – Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35 (wejście od strony ul. Szczepańskiej).

Program ramowy:

10:00 Otwarcie Forum
10:15 Prezentacja: Okiem przewodnika – turysta nastawiony na zwiedzanie.
10:30 Panel I: Turysta w Krakowie w 2021 roku – oferta, oczekiwania, wyzwania.
12:00 Panel II: Zwiedzanie w reżimie sanitarnym.

Współpraca: obiekt – przewodnik – biuro podróży.

Wydarzenie jest realizowane z zachowaniem aktualnych zasad reżimu sanitarnego.