Nasz kolega Aleksander Miszalski, członek Zarządu KIT w obecnej kadencji Rady Miasta Krakowa będzie pełnić funkcję przewodniczącego Komisji Turystyki i Promocji Miasta. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że po raz pierwszy mamy odrębną komisję, już bez sportu, która zajmie się sprawami związanymi z turystyką.
Park kulturowy, rozwój lotniska Kraków Airport, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, czy kampania informacyjno-promocyjna budżetu obywatelskiego i akcji „Płać podatki w Krakowie” – to tylko niektóre z tematów, jakimi zajmie się w 2015 roku Komisja Promocji i Turystyki.
Komisja przeprowadzi w tym roku ok. 21 posiedzeń, na których radni zapoznają się m.in. z sytuacją branży turystycznej w Krakowie, strategią promocji miasta, czy systemem identyfikacji wizualnej Miasta.
Szczególnie istotną kwestią dla wszystkich radnych są zmiany w uchwale o parku kulturowym, które będą zmierzały do poprawy wizerunku miasta. Organizacja imprez masowych, jarmarków, kiermaszy, czy problem klubów erotycznych i nachalnych reklam w Rynku Głównym i jego okolicach to kwestie nurtujące radnych od dawna. Wpływ parku kulturowego na jakość oferty turystycznej i jakość świadczonych usług jest nie do przecenienia.

Harmonogram prac do pobrania TUTAJ