Zapraszamy Państwa do Nyíregyházy – do miasta pełnego uroku, dynamicznie rozwijającego się i oferującego wiele atrakcji turystycznych, do ważnego centrum gospodarczego, edukacyjnego, kulturalnego i handlowego północno-wschodniego regionu Węgier, które oddalone jest od Krakowa zaledwie o 390 km.

 

Zobacz galerię zdjęć >>

Pierwotną atrakcją turystyczną Nyíregyházy jest Sóstógyógyfürdő, słynne z wód termalnych, nastrojowe miejsce wypoczynkowe . Największą atrakcją jest komplex kąpielisk, składający się z Domu Kąpieliskowego, z Kąpieliska nad Jeziorem, z Kąpieliska Parkowego oraz z Aquaparku Aquarius. W aquaparku popularnym miejscem odpoczynku dla dorosłych i osób starszych jest Świat Termalny. Regenerację zapewnią baseny termalne, jacuzzi, basen Kneippa i świat saun. Dostępna tu woda zawiera chlorek sodu, jod i bromek, która jest bardzo korzystna w terapii chorób stawy, chorób reumatycznych i układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki wprowadzeniu zabiegów borowinowych i kwasowęglowych, zabiegi medyczne spa stały się kompleksowe. Na mocy podpisanego w tym roku porozumienia ze szpitałem lokalnym oraz z lekarzami specjalistami reumatologii i ortopedii dzisiaj możemy powiedzieć, że praca lecznicza odbywa się pod stałą obecnością medyczną. Równolegle została zrealizowana klasyfikacja wody termalnej, oraz rekonstrukcja mechaniki studzienek, w ten sposób wszystkie studnie wody termalnej działające we Sóstógyógyfürdő posiadają certyfikat wody leczniczej!
Na skutek tych działań kwalifikacja za kąpieliska uzdrowiskowe jednostek kąpieliskowych firmy stała się możliwa. Urząd Głównego Lekarza Narodowego w związku z trzema kąpieliskami eksploatowanymi przez Sóstó-Gyógyfürdők S.A. z dniem 22 czerwca 2012r. wydał zezwolenie na używanie określenia „instytucji uzdrowiskowej” i jednocześnie uzdrowiska z punktu widzenia opieki medycznej sklasyfikował do kategorii krajowej.

Dla młodych został zbudowany Świat przeżyć, gdzie najodważniejszych oczekują gigantyczne zjeżdżalnie, basen fali oraz korytarz wyrujący z wodospadem i z jaskinią. Prawdziwa przygoda i wyzwanie dla najmniejszych to Świat Dzieci przypominający atmosferę  dżungli. Zapewnia idealną rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych Kąpielisko Parkowe leżące na obszarze około 10 hektarów starych drzew, gdzie odświeżenie skompletuje Bar przy basenie o największym w kraju, szerokim asortymencie napojów. Tu też w sezonie letnim wieczorem w środy i piątki zapraszają miłośników pływania w nocy na party łacińskie i retro. Fanów wód naturalnych czeka plaża naturalnego jeziora, Kąpielisko nad Jeziorem.

Jeśli Sóstógyógyfürdő, to nie przegapcie Sóstózoo – najbardziej ekscytujący park zoologiczny Węgier. Możecie tu podróżować po Ziemi! Macie możliwość spacerować wśród najrzadszych na świecie zwierząt w 30-hektarowym lesie dębowym, bezpośrednio obserwując ponad 5000 ich okazów. Niedawno został otwarty unikalny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej obiekt. Zbudowano Zieloną Piramidę, na dnie której powstało Ocenarium. Turyści mogą wędrować i zobaczyć dzikie zwierzęta Oceanu Indyjskiego przez tunele przezroczyste. Zwiedzający mogą chodzić w znajdujym się powyżej trzykondygnacyjnym i 15 metrowym domu indonezyjskich lasów tropikalnych. Smoki z Komodo, orangutany, słonie, jungla tropikalna, pokaz fok oraz jedyna w kraju foczka oferują rzadkie doświadczenia.

W Sóstógyógyfürdő możecie zwiedzić Muzeum Wsi, jedyne żywe, otwarte muzeum etnograficzne północno-wschodnich Węgier, które w jednolitej strukturze pokazuje różnorodność architektury ludowej i kultury mieszkaniowej regionu. Możecie też skosztować pieczone smakołyki, a przy okazji imprez nawet możecie uczestniczyć w świecie specjalnym tradycyjnej uroczystości wiejskiej.

Rodzice i dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności i odwagę na 100-punktowym torze linowym w parku przygód Koaland. Latem na dzieci czeka kolorowa Ciuchcia, którą z radością podróżują dzieci zainteresowane poznaniem miasta i wycieczkami wśród zieleni lasów i parków. Możemy odkryć teren rikszami lub rowerem wypożyczonym. Na jeziorze można  łowić ryby, popływać łódką lub rowerem wodnym, zachwicić się panoramicznym widokiem z gazebo.

Nyíregyháza oferuje gościom szeroką ofertę gastronomiczną i hotelową. Dysponuje ponad 3000 miejsc noclegowych, począwszy od kwater prywatnych, poprzez campingi i pensjonaty,  do hoteli czterogwiazdkowych. Biuro turystyczne miasta oraz Sóstó-Gyógyfürdők S.A. ułożyły kompleksowe oferty pakiet turystycznych dla rodzin, dla grup dzieci i dla osób pragnących leczenia.