Już 29 czerwca, na krakowskim Podgórzu rusza Targ Pietruszkowy. Inicjatywa powstała w ramach projektu „Produkt Lokalny Małopolska”, współfinansowanego ze środków szwajcarskich, w ramach szwajcarskiego programu współpracy.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „PODGORZE.pl”, a KIT jest partnerem projektu.
Na „Targu Pietruszkowym” w każdą sobotę,  zaczynając od 29 czerwca ,rolnicy będą sprzedawać produkty ze swoich pól i gospodarstw. Mieszkańcy Krakowa i turyści będą mieli okazję kupić tutaj smaczne, świeże i zdrowe warzywa, owoce i przetwory, które wyrosły lub zostały wytworzone w Małopolsce. Zapraszamy od 9:00 do 14:00.
Będzie też okazja do spotkań i rozmów o sposobach  uprawy i nie tylko. W ramach targu funkcjonować będzie również namiot edukacyjny, w którym będą prowadzone warsztaty i wykłady m.in. na temat. sadzenia i uprawy ziół, czytania etykiet produktów spożywczych, ziołolecznictwa, slow food, permakultury, oczyszczania organizmu, pracy z ziemią, surowej kuchni i hydroponiki.
Jak za dawnych lat odżyje Rynek Podgórski. Impreza nawiązuje bowiem do tradycji handlowania na Rynku Podgórskim – do korzeni Podgórza, będących niegdyś źródłem sukcesu i dumy mieszkańców Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza – „perły w pierścieniu gmin otaczających Kraków”. Sprawimy, że Podgórzanie poczują się dumni ze swojego miejsca zamieszkania, że Krakowianie poznają unikalny charakter naszej dzielnicy. Wreszcie zachęcimy turystów, aby odkryli piękno i magię, jakie czekają na nich na prawym brzegu Wisły.