Już czternasty raz rozpoczynamy Wielkie Odkrywanie Małopolski, plebiscyt, w którym wyłaniamy i promujemy to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom. Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć pokaźną bazę wartych zobaczenia atrakcji, sprawdzonych miejsc noclegowych i lokali, w których serwowane jest naprawdę dobre jedzenie.

Do finału tegorocznego plebiscytu najwięcej nominacji zdobył członek KIT Hotel & Spa Kocierz, Karczma na Kocierzu, Aquapark i parki linowe w Kocierzu i osobiście szef Stanisław Sordyl. W tej ostatniej kategorii nominowany też jest Jan Bączek. Zachęcamy do głosowania na naszych kolegów.
Głosuj na najlepszych ! Drugi etap plebiscytu to głosowanie. Poparcie dla poszczególnych kandydatów wyrazić będzie można poprzez SMS-y,  kupony zamieszczone w wersji papierowej lub e-wydaniu „Gazety Krakowskiej”. Na Państwa głosy czekamy 0d 19 lipca 2013 do 6 września 2013 (do północy).
Kandydaci rywalizować  będą równolegle w siedmiu kategoriach:
Miejsce niezwykłe – miejscowość/ gmina
Atrakcja turystyczna
Wydarzenie
Smacznie i z tradycją – baza  gastronomiczna
W gościnie – baza noclegowo-wypoczynkowa, ośrodki spa
Chata z klimatem – agroturystyka
Małopolska osobowość turystyki
Aktualne wyniki głosowania śledzić można na stronach www.gazetakrakowska.pl,  www.krakow.naszemiasto.pl oraz na stronach współorganizatorów plebiscytu. Lista laureatów Plebiscytu zostanie opublikowana w „Gazecie Krakowskiej” 5 października 2013 r.
Nagrody dla zwycięzców
Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają okolicznościowe tablice oraz dyplomy. To jednak nie wszystko.  Zdobywca  tytułu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2013 w kategorii „Miejsce niezwykłe –  miejscowość / gmina” otrzyma nagrodę marszałka województwa małopolskiego w wysokości 50 000  zł. To suma z przeznaczeniem na dalsze rozwijanie oferty turystycznej. Laureat tytułu „Małopolska osobowość roku” otrzyma nagrodę Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wysokości 5000  zł.
Organizatorami plebiscytu są „Gazeta Krakowska” oraz samorząd województwa małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i Telewizja Polska Oddział w Krakowie. Regulamin dostępny jest na  www.gazetakrakowska.pl, krakow.naszemiasto.pl  oraz na  stronach internetowych współorganizatorów.