Choć aura jeszcze temu nie sprzyja branża turystyczna postanowiła zaczarować zimę i podczas XXI Forum Turystyki, które w czwartek (4 kwietnia) odbyło się w krakowskim Magistracie, otworzyć letni sezon turystyczny.
Do udziału w Forum organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa zaproszono m.in. przedstawicieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Krakowskiej Izby Turystyki, Małopolskiej Izby Hotelarskiej Gremium, Urzędu Marszałkowskiego, Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków–Balice, a także hotelarzy, gastronomików przedstawicieli biur podróży oraz przewodników.
Forum otworzyła Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta, która opowiadała o tym jakie wyzwania czekają branże turystyczną w najbliższym czasie m.in. związane ze staraniami Krakowa (wraz z innymi gminami Małopolski oraz Słowacją) o przyznanie roli Miasta-Gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku 2022.
W programie Forum znalazły się także prezentacje dotyczące planu działań Krakowskiego Biura Festiwalowego, sezonu Lato 2013 w Kraków Airport, Konkursu Penelopa – czyli certyfikacji obiektów noclegowych niepodlegających kategoryzacji, a także prezentacja dotycząca bogactwa kulinarnego regionu. Przedstawiono również informacje dotyczące planowanych utrudnień w ruchu drogowym. Uczestnicy Forum mogli także wypełnić specjalną ankietę dotycząca rozwoju turystyki w Krakowie.
www.krakow.pl